90 лица синоќа го прекршија полицискиот час


15 копии
10 копии

Во врска со настанот што се случи пред неколку дена во скопската населба Ченто досега од страна на СВР Скопје се поднесени кривични пријави за три лица, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи соопшти дека било извршено идентификување на лицата кои излегоа на протести за време на полицискиот час во скопската населба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи во врска со настанот кој пред неколку денови се случи во населбата Ченто, а за кој најавивме дека ќе се преземат ...
| | веќе видена | слични

А дополнително од нивна страна е извршено идентификување и се повикани на разговор 21 лице кои учествувало во настанот и не ја почитувале мерката за забрана на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи активно работи на целосно расчистување на случајот во Синѓелиќ и идентификација на сите учесници, вели министерот Наќе ...
| | веќе видена | слични

Над 200 граѓани од југоистокот на државата се соочуваат со кривична одговорност поради непочитување на пропишаните мерки за време на вонредната состојба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со новиот бран на коронавирус во Македонија се зголеми и бројот на лица кои се позитивни на вирусот, но немаат симптоми.Податоците од Институтот за јавно ...
сите 620 | | | веќе видена

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 254 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 566 | | | веќе видена

Се наоѓаме во тешка ситуација, има луѓе кои се однесуваат тотално неодговорно. Мислам дека неодговорноста на Бујар Османи и на поранешната и на сегашната ...
сите 509 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 216 | | | веќе видена

Народот ќе одлучи на избори кој ќе биде премиер, но денес има поважна тема, а тоа е за жал рекордната бројка на новозаболени од корона заразата и губењето на ...
сите 410 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

90 лица синоќа го прекршија полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: