Дипломати: СЗО ќе апелира за собирање милијарда долари


4 копии

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе изрази благодарност до Светската здравствена организација за нејзиното ангажирање во борбата против коронавирусот и најави дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кина денеска повика на меѓународно единство против коронавирусот, по вчерашните критики од францускиот претседател Емануел Макрон и неколку други западни ...
| | веќе видена | слични

Целта на одлуката која претседателот Трамп ја донесе во вторникот за стопирање на финансирањето на Светската здравствена организација (СЗО) е да ги предупреди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако се утврди дека Светската здравствена организација (СЗО) навистина криела информации за коронавирус уште на самиот почеток од неговото појавување, Бугарија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот шеф на МИ6, Џон Сојерс, смета дека Западот треба да го бара секој можен механизам за да ја спречи Кина да купува стратешки технолошки и придружни ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп е меѓу оние кои најгласно зборуваат за рестартирање на економијата која е најголема во светот. Лидерите на повеќе ...
| | веќе видена | слични

Што би се добило доколку Советот за безбедност сега расправа за кризава со пандемијата? Се плашам дека огрoмен дел од земјите би го впериле прстот во Кина како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Австралиската министерка за надворешни работи, Марис Пејн, изјави денеска дека се согласува со ставот на американскиот претседател, Доналд Трамп, дека треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дипломати: СЗО ќе апелира за собирање милијарда долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: