Саудијците и Русите се согласија за нацрт договор, скокна цената на нафтата

Саудиска Арабија и Русија постигнаа договор за нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин, дал инструкции да се покренат подготовките за произведување на вакцината против коронавирусот. „Не е доволно само да се ...
| | веќе видена | слични

Русија планира да инвестира 26,9 милијарди американски долари во својата антикризна програма, која има за цел да ги спречи негативните ефекти предизвикани од ...
| | веќе видена | слични

Русија планира да инвестира 26,9 милијарди долари во својата антикризна програма, со која сака да ги сузбие ефектите од пандемијата од коронавирус, изјави ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон најави заедничка прес-конференција со лидерите на постојаните членки на Советот за безбедност – Доналд Трамп, Борис ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон се надева дека неговиот руски колега, Владимир Путин, ќе се приклучи на неговата иницијатива за глобален прекин на огнот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Најчуствителното прашање за руските компании во моментов е падот на побарувачката, како и на целокупниот обем на малопродажната трговија, која за време на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саудијците и Русите се согласија за нацрт договор, скокна цената на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: