Во Прилеп 8 новозаразени од коронавирус, експертите се сомневаат дека препораките не се почитуваат


Осум нови граѓани заразени со корона вирус денеска се регистрирани во Прилеп. Со ова градот под Марковите Кули се најде на четвртото место со 46 заболени од ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Негативни се резултатите за двајцата инфектолози и главната медицинска сестра на штипското Инфективно одделение, кои во изминатиот период беа секојдневно на ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Една корисничка и две вработени од Домот за стари лица „Зафир Сајто“ во Куманово се позитивни на коронавирус, соопштија од установата. Резултатите ги потврдил ...
| | веќе видена | слични

Двајца инфектолози и главната медицинска сестра на инфективното одделение во Штип што активно работат за време на пандемијата немаат Ковид 19. Нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот директор на Општата болница во Охрид, Горан Балевски, вели дека веднаш по неговото назначување дал наредба да се примаат сите пациенти кои ќе побараат ...
| | веќе видена | слични

Две вработени е едно повозрасно лице сместено во Домот за стари лица „Зафир Сајто“ во Куманово се заразени со коронавирус, ја споделија од установата оваа ...
| | веќе видена | слични

-Вработените се во изолација од седми април годинава, кога беа тестирани со други вработени од персоналот. Тестирањето беше иницирано по несреќен случај на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и премиер, вечерва се обрати во Куманово, заедно со претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ и министер за ...
сите 558 | | | веќе видена

Пред три месеци, кога во земјава имаше 50 или 60 позитивни случаи на Ковид-19, се воведуваше карантин, ограничување на движење и други мерки. Потоа, нашата, но ...
сите 166 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 172 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави дека во земјата ќе се воведат нови, поостри мерки за борба против пандемијата на Ковид-19, со тоа што на надлежните ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Прилеп 8 новозаразени од коронавирус, експертите се сомневаат дека препораките не се почитуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: