46 новозаразени од коронавирус, почина притвореник од Шутка позитивен на коронавирус


Во Истражниот затвор во Шутка вчера починал притвореник, а посмртно му бил потврден коронавирус, информираше попладнево министерот за здравство. Починатиот ...
| | веќе видена | слични

Доколку се утврди дека возрасното население нема имунитет на коронавирусот, можно е мерките за ограничено движење за нив да траат до крајот на годината, ...
| | веќе видена | слични

По опуштање на мерките за заштита на корона вирусот или кон крајот на летото Министерството за здравство ќе прави скрининг на населението, односно тестирање со ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра на одделот за имунологија при Клиниката за детски болести е заболена со КОВОД-19. Таа е втор случај на оваа клиника откако позитивен на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здраство Венко Филипче на денешната прес конференција инфромираше дека една вработена во Домот за стари лица во Ѓорче Петров има корона вирус. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека вработена во Домот за геријатрија во Ѓорче Петров во Скопје која имала симптоми на Ковид-19 била тестирана ...
| | веќе видена | слични

Уште еден случајна заболен со коронавирус меѓиу медицинскиот персонал на Клиниката за детски болести. Заболена е медицинска сестра, потврди министерот за ...
| | веќе видена | слични

Посочи дека тестовите, ќе бидат со соодветни анализи и валидирани од комисијата за заразни болести. – Планирано е да правиме скрининг по возрасни групи. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 439 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

46 новозаразени од коронавирус, почина притвореник од Шутка позитивен на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: