Четири медицински сестри позитивни на коронавирусот во Куманово


Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски денеска преку Фејсбук статус порача дека посетата на премиерот и министрите во Куманово била на нивно барање, ...
| | веќе видена | слични

Седум заболени од коронавирус кои се лекуваа на Инфективното одделение во Кумановската болница денеска се префрлени на Клиниката за инфективни болести во ...
| | веќе видена | слични

Лабораторијата во Македонската академија за науки и уметности – МАНУ, во функција за тестови за коронавирус, ќе биде ставена идната седмица, изјави на онлајн ...
| | веќе видена | слични

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски во денешната објава на ФБ профилот, вели дека поради големиот број информации кои излегле во јавноста за како ...
| | веќе видена | слични

Поради големиот број информации кои излегоа во јавноста, дека јас и членовите на штабот наводно сме биле неодговорни кон заедницата, изјавувам дека во ниту ...
| | веќе видена | слични

Пациентите кои беа на Инфективното одделение при Општа болница Куманово, кај кои е потврден коронавирусот, ќе бидат префрлени во Скопје, информираше министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 621 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 306 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 344 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 504 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 122 | | | веќе видена

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири медицински сестри позитивни на коронавирусот во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: