Филипче кажа кога животот ќе се врати во нормала


Доколку се утврди дека возрасното население нема имунитет на коронавирусот, можно е мерките за ограничено движење за нив да траат до крајот на годината, ...
| | веќе видена | слични

По опуштање на мерките за заштита на корона вирусот или кон крајот на летото Министерството за здравство ќе прави скрининг на населението, односно тестирање со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Посочи дека тестовите, ќе бидат со соодветни анализи и валидирани од комисијата за заразни болести. – Планирано е да правиме скрининг по возрасни групи. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Децата со аутизам, тие со посебни потреби ќе можат да се движат во било кое време на денот или ноќта за време на Велигден кога има забрана за движење од 85 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче објасни дека постапката за респираторни машини ја добиле две компании. Едната, рече, носи респиратори од Јужна Кореа, а ...
| | веќе видена | слични

Филипче информира дека Комисијата за заразни болести утре, во 8:30 часот наутро, на состанок ќе го разгледа барањето за воведување карантин во Куманово. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, Венко Филипче, политичарот Караџовски, односно Комисијата за заразни болести и членовите веќе не знаат каде тераат и загубија компас, односно се ...
сите 469 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Барак Обама вчера ги повика Американците да ја искористат итноста на протестите заради смртта на Афроамериканецот Џорџ ...
сите 313 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 255 | | | веќе видена

„Колку и да сака опозицијата да ја преставува лошо економската ситуација, сепак Светска банка проценува дека ќе ја надминеме кризата. Знам дека однесувањето на ...
сите 431 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче кажа кога животот ќе се врати во нормала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: