82 здравствени работници имаат КОРОНА, а најголем дел од заболените се на возраст од 50 до 59 години


Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Негативни се резултатите за двајцата инфектолози и главната медицинска сестра на штипското Инфективно одделение, кои во изминатиот период беа секојдневно на ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Една корисничка и две вработени од Домот за стари лица „Зафир Сајто“ во Куманово се позитивни на коронавирус, соопштија од установата. Резултатите ги потврдил ...
| | веќе видена | слични

Двајца инфектолози и главната медицинска сестра на инфективното одделение во Штип што активно работат за време на пандемијата немаат Ковид 19. Нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот директор на Општата болница во Охрид, Горан Балевски, вели дека веднаш по неговото назначување дал наредба да се примаат сите пациенти кои ќе побараат ...
| | веќе видена | слични

Две вработени е едно повозрасно лице сместено во Домот за стари лица „Зафир Сајто“ во Куманово се заразени со коронавирус, ја споделија од установата оваа ...
| | веќе видена | слични

-Вработените се во изолација од седми април годинава, кога беа тестирани со други вработени од персоналот. Тестирањето беше иницирано по несреќен случај на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска министерот за здравство, Венко Филипче одржа координативен состанок со ...
сите 395 | | | веќе видена

Повеќе од 50 отсто од Американците сакаат армијата да биде распоредена на улиците на градовите во САД за да ѝ помогне на полицијата да се справи со немирите ...
сите 404 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 284 | | | веќе видена

„Техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев продолжува со незрелото, несериозно и неодговорно однесување. Чулев не е способен да воведе ред ниту во ...
сите 264 | | | веќе видена

Владата вложува максимални напори да направи баланс во заштитата на работниците и функционирањето на компаниите, истакна денеска вицепремиерката задолжена за ...
сите 200 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

82 здравствени работници имаат КОРОНА, а најголем дел од заболените се на возраст од 50 до 59 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: