Досега во светот починале 90 илјади луѓе - 40 ИЛЈАДИ САМО ВО ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА


3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека вистинскиот број на смртни случаи од коронавирусот во Кина е далеку поголем од оној што го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од причините е што заразата влегла во дом за стри.Белгија има најголема стапка на смртност од корона вирус во свет, која спрема анализа на американскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бројот на починатите во кинескиот град Вухан, иницијалниот епицентар на коронавирус кризата, порасна за 50% откако кинеските власти направија ревизија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега во светот починале 90 илјади луѓе - 40 ИЛЈАДИ САМО ВО ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: