Лекари шокирани од брзината со која убива коронавирусот

Властите во Сингапур ги скенираат и ги носат во државен карантин сите странски патници кои доаѓаат во земјата уште од почетокот на пандемијата. Секогаш кога ...
| | веќе видена | слични

Горазд Попоски, уметник, директор на Македонскиот културен центар во Њујорк за НОВА- „Се спомнува понекогаш, но оваа држава е втемелена во личното право на ...
| | веќе видена | слични

Ова е излагањето на еден од врвните светски експерти за Библијата, д-р Динеш Д’Соуза, во дебата со Барт Ерман (Ерман е екс кристијански фунадменаталист, а ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Оливер Спасовски и уште тројца министри кои вчера присуствуваа на состаноците во Куманово ќе одат во домашна изолација, велат од Владата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 413 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 во своето утринско гостување зборуваше за тоа што ВМРО-ДПМНЕ ќе направи по ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекари шокирани од брзината со која убива коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: