Кризниот штаб на Општина Шуто Оризари бара да не се објавува на кои улици има заболени пациенти

Општина Шуто Оризари и Кризниот штаб апелираат до граѓанските организации во иднина да не ја известуваат јавноста за заболени по улици, како што е случајот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Маврово и околните населби до почетокот на 85 часовниот полициски час треба да дојдат околу две илјади гости. Некои се дојдени ден порано, но најголемиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Велигденските празници во Дојран, покрај локалните жители, ќе ги поминат голем дел од сопствениците на викендици со своите семејства, кои и покрај препораките ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Туристичкиот центар нема да ги враќа посетителите од други места, но пожелно е празничниот викенд да го поминат во сопствените домови. Пораката ја упатија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Струмица на 27 февруари ја донесе првата одлука за спречување на ширењето на коронавирусот во градот, а како општина секојдневно работиме на тоа, вели за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Општина Маврово и Ростуше попладнево заврши распределбата на хуманитарна помош за семејствата кои се во потешка социо-економска положба. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Општина Кисела Вода денеска почна со уште една голема акција за дезинфекција на јавните површини со цел спречување и заштита од коронавирусот. Од општината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Кисела Вода денеска на својата територија започна уште една нова акција за дезинфекција на јавните површини.Во урбаните заедници „Цветан Димов“ и „11 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен ...
сите 535 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 405 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на ...
сите 173 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 193 | | | веќе видена

Зоран Заев, за последната објавена „бомба“ во која лидерот на СДСМ вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја е..л“ на сите ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кризниот штаб на Општина Шуто Оризари бара да не се објавува на кои улици има заболени пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: