НЕВИДЕН ШОК: Следните два месеци ја носат еврозоната во рецесија


2 копии

Според овие податоци, во првите три месеци, Кина ја задржала економската стабилност, но во однос на првото тромесечие од ланската година, БДП на оваа држава ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Унгарија има еден од најдобрите економски пакети и мерки со кои ќе ги санира последиците во економијата после пандемијата на коронавирус. Со 19.6 % од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економскиот пакет и мерки со кои Унгарија ќе ги санира последиците во економијата после пандемијата на коронавирус и со кои директно ќе помогне на бизнисите и ...
| | веќе видена | слични

Светската заедница ќе мора да мобилизира повеќе од 8 трилиони долари за вонредните мерки за надминување на тековната глобална економска криза, рече Управниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 848 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 277 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 160 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕВИДЕН ШОК: Следните два месеци ја носат еврозоната во рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: