ТИ-М: Концентрацијата на моќта во време на вонредна состојба не смее да биде злоупотребена


Во услови на светска пандемија предизвикана од вирусот Корона 19, Транспаренси Интернешнел Македонија (ТИ-М) со внимание ги следи сите дејствија и активности ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) денеска соопшти дека го зголемила достапноста на сервисите за жртвите од насилство низ земјата. -Во состојби ...
| | веќе видена | слични

-Во состојби на стрес и домашна изолација насилството може дополнително да ескалира, се наведува во соопштението од МТСП и се додава дека никој не треба да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се прашувате ли некогаш како се чувствуваат лицата заболени или носители на коронавирусот, или како им е на оние кои се во самоизолација или во државен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, од утре обраќањата пред јавноста ќе ги врши од својот дом, каде што ќе биде во самоизолација поради контакт со ...
| | веќе видена | слични

Во моментов се работи на прилагодување на досегашниот формат на прес-конференциите од Владата преку зум платформата од домот на министерот Филипче, со цел веќе ...
| | веќе видена | слични

Во моментов, посочуваат од Министерството, се работи на прилагодување на досегашниот формат на прес-конференциите од Владата преку зум платформата од домот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство ја информира јавноста дека за состојбата со коронавирусот ги известува сите медиуми истовремено веднаш кога ќе ги добие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес, правото и правдата во Македонија по којзнае кој пат во изминативе 30 години, беа погребани, уништени, погазени…Денес, БЕЗ НИТУ ЕДЕН ДОКАЗ се осудени ...
сите 141 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија се влошува и тој тренд ќе продолжи и во август, изјави утрово д-р Предраг Кон, член на Кризниот штаб за борба против ...
сите 618 | | | веќе видена

Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев коментирајќи го последниот извештај на Стејт Департментот во делот за инвестициската клима, според кој во Македонија постои голема ...
сите 133 | | | веќе видена

Во новоизградениот специјализиран Дневен центар во с. Оризаре, 38 деца со интелектуална попреченост од општината Липково, ќе бидат подготвувани за соодветно ...
сите 118 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТИ-М: Концентрацијата на моќта во време на вонредна состојба не смее да биде злоупотребена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: