САД: И покрај нетрпеливоста, за целосно реотварање на економијата ќе бидат потребни месеци


Експерти изготвија нацрт-фазно рестартирање на економијата Претседателот Трамп неколкупати има изјавено дека сака повторно да ги „отвори“ САД што е можно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одредени европски земји го минаа врвот на епидемијата на новиот коронавирус, па сега разгледуваат стратегии за релаксирање на воведените ограничувања. ...
| | веќе видена | слични

Доменико Аркури, италијанскит специјален комесат за итни случаи со Ковид-19 рекол дека излегувањето од карантите ќе вклучува зголемено тестирање на ...
| | веќе видена | слични

Британската влада платила 20 милиони долари за неисправни тестови на антитела на коронавирус од две кинески компании, пренесува Њујорк Тајмс. Премиерот Борис ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп им порачал на гувернерите на сојузните држави дека можат да почнат да ги намалуваат рестрикциите поради епидемијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа го претстави деталниот план на Администрацијата, составен од повеќе фази, за отворање на американската економија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лос Анџелес, Њујорк и Вашингтон округ Колумбија, ги продолжија наредбите за доброволен карантин до 15 мај наспроти повиците на претседателот Доналд Трамп да се ...
| | веќе видена | слични

Илјадници противници на наредбите за карантин денеска протестраа во повеќе соујзни држави поради продолжување на наредбите да се остане дома. Демонстрантите ...
| | веќе видена | слични

Седум американски североисточни сојузни држави ги продолжија до 15-ти мај ограничувањата поради епидемијата од коронавирусот во САД во четвртокот, кога бројот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 482 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 320 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 398 пациенти позитивен и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 740 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: И покрај нетрпеливоста, за целосно реотварање на економијата ќе бидат потребни месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: