САД: И покрај нетрпеливоста, за целосно реотварање на економијата ќе бидат потребни месеци


Експерти изготвија нацрт-фазно рестартирање на економијата Претседателот Трамп неколкупати има изјавено дека сака повторно да ги „отвори“ САД што е можно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одредени европски земји го минаа врвот на епидемијата на новиот коронавирус, па сега разгледуваат стратегии за релаксирање на воведените ограничувања. ...
| | веќе видена | слични

Доменико Аркури, италијанскит специјален комесат за итни случаи со Ковид-19 рекол дека излегувањето од карантите ќе вклучува зголемено тестирање на ...
| | веќе видена | слични

Британската влада платила 20 милиони долари за неисправни тестови на антитела на коронавирус од две кинески компании, пренесува Њујорк Тајмс. Премиерот Борис ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп им порачал на гувернерите на сојузните држави дека можат да почнат да ги намалуваат рестрикциите поради епидемијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа го претстави деталниот план на Администрацијата, составен од повеќе фази, за отворање на американската економија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лос Анџелес, Њујорк и Вашингтон округ Колумбија, ги продолжија наредбите за доброволен карантин до 15 мај наспроти повиците на претседателот Доналд Трамп да се ...
| | веќе видена | слични

Илјадници противници на наредбите за карантин денеска протестраа во повеќе соујзни држави поради продолжување на наредбите да се остане дома. Демонстрантите ...
| | веќе видена | слични

Седум американски североисточни сојузни држави ги продолжија до 15-ти мај ограничувањата поради епидемијата од коронавирусот во САД во четвртокот, кога бројот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 601 | | | веќе видена

Мора да продолжиме по правиот пат, не смееме да скршнеме од него, тоа е наша заедничка задача, порача синоќа претседателот на СДСМ на Централната трибина на ...
сите 154 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 12 | | | веќе видена

Со конкретни мерки за секоја категорија граѓани и во услови на здравствена криза ги поддржуваме граѓаните и компаниите. Ги видовме резултатите на дело. ...
сите 337 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: И покрај нетрпеливоста, за целосно реотварање на економијата ќе бидат потребни месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: