Филипче: имаме сосема доволно легла за да ги примиме пациентите кои имаат потреба од медицинска нега


Со прераспределбата и со приклучувањето на машините на обичните кревети, сметам дека имаме сосема доволно легла за да ги примиме пациентите кои имаат потреба ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Децата со аутизам, тие со посебни потреби ќе можат да се движат во било кое време на денот или ноќта за време на Велигден кога има забрана за движење од 85 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче објасни дека постапката за респираторни машини ја добиле две компании. Едната, рече, носи респиратори од Јужна Кореа, а ...
| | веќе видена | слични

Филипче информира дека Комисијата за заразни болести утре, во 8:30 часот наутро, на состанок ќе го разгледа барањето за воведување карантин во Куманово. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот Филипче одговори дека смртноста кај лицата заболени од коронавирус, а кои се приклучени на респираторни мешини, за жал е многу голема. – Овие лица ...
| | веќе видена | слични

Изминаа 30 дена од воведувањето на вонредната состојба, а пред нас е продолжување со уште една 30 дневна рестриктивна мерка. Новата одлука е во сила до 16 мај. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 614 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: имаме сосема доволно легла за да ги примиме пациентите кои имаат потреба од медицинска нега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: