Условот да се задржат сите вработени за државна помош мора да е пофлексибилен


Може да биде и тешко да се исполни условот за задржување на сите вработени до септември кој го бара државата од фирмите за да им субвенционира минимална плата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Покрај останатите активности, од 25 март започна да работи и Кризен штаб при Комората. Во моменти кога истекуваат 30 дена од воведувањето на вонредната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

На истиот начин, како што секој ден се известува за бројот на новозаболени, починати или оздравени лица од корона вирусот, да се известува и за тоа кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

1.579 граѓани се јавиле во текот на изминатата недела во владиниот кол-центар на телефонскиот број 02/324-8040, а најчестите прашања се однесувале за ...
| | веќе видена | слични

Владата да овозможи флексибилност, мал процент на отстапување за обврската компаниите да го задржат бројот на вработени до септември годинава, при користењето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Условот да се задржат сите вработени за државна помош мора да е пофлексибилен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: