97 лица не ја почитувале забраната за движење, приведени се 62 лица


16 копии
9 копии

Во конвојот има 13 македонски државјани кои немале свои возила и 19 државјани со 11 возила. На нив им се придружија уште 19 македонски граѓани од Австрија кои ...
| | веќе видена | слични

Полиција има на секој кат, контролира да не се излегува. Да се седи 14 дена во една мала соба е малку тешко, вели едно од лицата сместено во државен карантин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 16. април 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Охрид е стабилна, информираат од Секторот. – Изминатово деноноќие, во периодот од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На подрачјето на СВР Штип во текот на изминатото деноноќие на 16 лица им се издадени решенија за изолација, a 27 потпишале изјави за самоизолација.Од страна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Деновиве нагло порасна бројот на нови случаи со КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 619 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 428 | | | веќе видена

Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска, и министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, од денеска се во самоизолација ...
сите 144 | | | веќе видена

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 555 | | | веќе видена

Во Лондон и уште неколку градови во Велика Британија се одржаа протести како поддршка на демонстрациите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд.Во ...
сите 324 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 357 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

97 лица не ја почитувале забраната за движење, приведени се 62 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: