Светска банка: Краткорочната перспектива негативна како и кај другите земји во регионот, бдп годинава минус 0,4 отсто


Светска банка ја финализира програмата на активности за помош на земјава за справување и намалување на влијането од коронакризата. Помошта, како што наведува ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Унгарија има еден од најдобрите економски пакети и мерки со кои ќе ги санира последиците во економијата после пандемијата на коронавирус. Со 19.6 % од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економскиот пакет и мерки со кои Унгарија ќе ги санира последиците во економијата после пандемијата на коронавирус и со кои директно ќе помогне на бизнисите и ...
| | веќе видена | слични

Светската заедница ќе мора да мобилизира повеќе од 8 трилиони долари за вонредните мерки за надминување на тековната глобална економска криза, рече Управниот ...
| | веќе видена | слични

Германската економија е во рецесија од март и се очекува активноста да опадне доколку продолжи до средината на годината, според Министерството. Остриот пад на ...
| | веќе видена | слични

Според анализата од претставници од Вишеградската група, на податоците за тоа која земја, колку и помогнала на својата економија со пакет економски мерки, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 679 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 309 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 159 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 208 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска банка: Краткорочната перспектива негативна како и кај другите земји во регионот, бдп годинава минус 0,4 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: