Бизнисот бара зголемување на акцизите на нафтените деривати за два денари


Да се зголеми акцизата на нафетните деривати со што државата ќе собере повеќе пари во буџетот, бара Стопанската комора на Македонија. Барањето е п остојната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во емисијата „А што не е јасно“ на телевизија Алфа гостуваше Билјана Муратовска од здружението на превозници МАКАМ Транс која жестоко ја критикуваше намерата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За Македонската асоцијација на преработувачи (МАП) не е прифатлив предлогот на Стопанската комора за зголемување на акцизата на екстра лесното гориво, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

За Македонската асоцијација на преработувачи (МАП) во која се здружемни преработувачите на овошје и зеленчук не е прифатлив предлогот на Стопанската комора за ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Сојузот на стопанските комори на Македонија Данела Арсовска вечерва се огласи преку статус на Фејсбук.-Не им сметаше кога секое гранапче и мало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не им сметаше кога секое гранапче и мало фирмиче што едвај преживуваат, ги етикетираа како „големи газди“ за да ги линчуваат, а веднаш скокнаа на зборот ...
| | веќе видена | слични

Зголемената акциза нема драстично да ги поскапи горива и покрај растот на цената на нафтата на светските берзи . Ова бил аргументот на министерката за финансии ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неодамна, првата финансиерка на  Македонија, Нина Ангеловска изјави: „ Дали решението кое што ќе биде предложено до Владата ќе биде изедначување или ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Криминалната приватизација во деведесетите години, која си ја легализираа со закон, создаде олигархија преку ноќ.Преку ноќ, врз грбот на граѓаните станаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисот бара зголемување на акцизите на нафтените деривати за два денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: