Светска банка најави 140 милиони евра за Македонија за справување со корона кризата


Одлучувачки мерки, кои ќе стават приоритет на инвестициите во здравствените системи и обезбедување на соодветна социјална заштита за луѓето, особено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во интервју за Гласот на Америка, гувернерката на македонската Народна банка, Анита Ангеловска-Бежоска, преку Скајп говореше за актуелната економска слика во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интервју со Анита Ангеловска-Бежоска, Гувернерка на Народната банка на Северна Македонијa - за последиците врз економијата и новите проекции од ММФ за растот ...
| | веќе видена | слични

Светската заедница ќе мора да мобилизира повеќе од 8 трилиони долари за вонредните мерки за надминување на тековната глобална економска криза, рече Управниот ...
| | веќе видена | слични

Германската економија е во рецесија од март и се очекува активноста да опадне доколку продолжи до средината на годината, според Министерството. Остриот пад на ...
| | веќе видена | слични

Закрепнувањето на германската економија ќе започне во втората половина на оваа година, поддржано со владини мерки за ублажување на кризата предизвикана од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведска ќе потроши повеќе од 10 милијарди долари од својот нов буџет за борба против епидемијата на коронавирусот, која блокираше поголем дел од економијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 328 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска банка најави 140 милиони евра за Македонија за справување со корона кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: