Во Германија се зголемува бројот на заразени и на починати


Во Италија бројот на починати од новиот коронавирус е во пад, но денеска во споредба со вчера, значително е зголемен бројот на новозаразени лица. Во последните ...
| | веќе видена | слични

Бројот на смртни случаи и новозаразени со коронавирус во Италија не е зголемен, но не е ниту намален, скоро еден месец откако епидемијата е во таа земја. Уште ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени вкупно 2.109.734 лица. Од нив починати се 137.066, а оздравеле 526.786 луѓе. – ...
| | веќе видена | слични

Седум американски североисточни сојузни држави ги продолжија до 15-ти мај ограничувањата поради епидемијата од коронавирусот во САД во четвртокот, кога бројот ...
| | веќе видена | слични

Гувернерот Ендрју Куомо ја продолжи наредбата да не се излегува од дома, освен за итни причини во наредните две недели, и покрај забавувањето на ширењето на ...
| | веќе видена | слични

Американската држава Њујорк воведе мерка според која граѓаните се обврзани да носат маски во екот на епидемијата од коронавирус. Меѓутоа, некои ја критикуваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 847 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 328 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

„Мерките кои треба да се исполнат за да отворат угостителските објекти се ригорозни“, порачуваат од Туристичко-угостителската комора.Од таму порачуваат дека се ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Германија се зголемува бројот на заразени и на починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: