Куманово има најмногу починати од Ковид-19 досега, потоа следи Струга


Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пред два дена на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје се породила пациентка за која денеска резултат од тестирање покажал дека е позитивна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-На ЈЗУ У Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје на 14 април во 20 часот е породена пациентка, за која денеска резулатот од тестот за COVID-19 покажа ...
| | веќе видена | слични

Пациентката и за време на приемот и за време на престојот била без симптоми на болеста, но со оглед на тоа што доаѓала од кумановскиот регион била примена и ...
| | веќе видена | слични

Уште една родилка позитивна на корона вирусот била примена на скопската Клиника за гинекологија, дознава „ “. Станува збор за 28-годишна жена од Матејче, ...
| | веќе видена | слични

ВО МАКЕДОНИЈА ДЕНЕС ИМА НОВИ 66 ПОЗИТИВНИ Денеска се регистрирани 12 оздравени пациенти од Скопје кои се лекуваа во домашни услови, а кои по два контролни ...
| | веќе видена | слични

Сите три пациентки чии бебиња починале на Клиниката за гинекологија и акушерство биле со високоризична бременост. Сепак стручен тим со експертиза ќе покаже кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство-Скопје информира дека во последните седмици е зголемен бројот на предвремени породувања. Од 9 до 13 април ...
| | веќе видена | слични

Тим од лекари ќе проверува дали трудниците чии бебиња починаа на скопска гинекологија го прележале коронавирусот без да имаат некакви симптоми. Комисијата од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со новиот бран на коронавирус во Македонија се зголеми и бројот на лица кои се позитивни на вирусот, но немаат симптоми.Податоците од Институтот за јавно ...
сите 620 | | | веќе видена

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 254 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 566 | | | веќе видена

Се наоѓаме во тешка ситуација, има луѓе кои се однесуваат тотално неодговорно. Мислам дека неодговорноста на Бујар Османи и на поранешната и на сегашната ...
сите 509 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 216 | | | веќе видена

Народот ќе одлучи на избори кој ќе биде премиер, но денес има поважна тема, а тоа е за жал рекордната бројка на новозаболени од корона заразата и губењето на ...
сите 410 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куманово има најмногу починати од Ковид-19 досега, потоа следи Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: