Правила и прилагодувања во услови на полициски час


2 копии

Целодневниот полициски час за време на викендот ја вжештил телефонската линија 192. Од МВР велат дека поголем број од повиците не биле поврзани со работата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за информатичко општество и администрација денеска преку соопштение информира дека не е надлежно да издава дозволи во услови на ограничено ...
| | веќе видена | слични

СОС линиите за пријавување насилство, МВР и Центарот за социјална работа (ЦСР), како и граѓанските организации и нивните линии за помош и поддршка да работат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Националната мрежа против насилство врз жени и семејно насилство на Владата и предлага итни мерки за заштита на жените и децата жртви на семејно насилство во ...
| | веќе видена | слични

Предлага Министерство за труд и социјална политика во соработка со Министерство за здравство да развие протоколи за безбедно сместување на жени жртви на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На актуелни прашања за социјалните мерки што ги донесе Владата на Република Северна Македонија, во рамки на серијата информативни видеосесии „КОВИД-19, прашања ...
| | веќе видена | слични

Писмо за итни препораки за координација на институциите за заштита на жените кои претрпеле семејно насилство во услови на криза и вонредна состојба Здружението ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 212 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 307 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 220 | | | веќе видена

Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
сите 170 | | | веќе видена

Славниот Грег Попович не остана нем на целиот хаос кој се случува ширум САД и остро го нападна претседателот на државата, Доналд Трамп. Цела Америка е на нозе ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правила и прилагодувања во услови на полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: