Над 1,45 милиони заразени со коронавирус во светот, кај нас 617


Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби почина пациент од Струшко на возраст од 50 години кој беше ...
| | веќе видена | слични

На последната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче изјави дека влегуваме во најкритична фаза на епидемијата, каде бројот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, кој од денеска е во самоизолација, од својот дом одржува редовна онлајн прес-конференција на која ќе ги изнесе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче ја одржа редовната прес-конференција на којашто извести за дневната статистика за COVID-19 во нашата земја. Министерот ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни и фебрилни состојби почина пациент од Струшко на возраст од 50 години кој беше хоспитализиран на 27 март, а само еден ден подоцна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Епидемијата е под контрола, сите новозаразени се со лесна клиничка слика, изјави попладнево Венко Филипче, министерот за здравство.Точно се знаат контактите и ...
сите 598 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 221 | | | веќе видена

Некои од градовите воведоа полициски час откако ноќните демонстрации поради смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис преминаа во насилство и грабежи Шеста ноќ со ред ...
сите 387 | | | веќе видена

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече ...
сите 165 | | | веќе видена

Состаноците и партиските активности се одржуваат согласно сите мерки за заштита, соопштија од СДСМ, откако нивни членови објавија дека се позитивни на ...
сите 188 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 1,45 милиони заразени со коронавирус во светот, кај нас 617

Од:
До кого (е-маил):
Порака: