Правила и дозволи за време на полициски час


2 копии

Целодневниот полициски час за време на викендот ја вжештил телефонската линија 192. Од МВР велат дека поголем број од повиците не биле поврзани со работата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за информатичко општество и администрација денеска преку соопштение информира дека не е надлежно да издава дозволи во услови на ограничено ...
| | веќе видена | слични

СОС линиите за пријавување насилство, МВР и Центарот за социјална работа (ЦСР), како и граѓанските организации и нивните линии за помош и поддршка да работат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Националната мрежа против насилство врз жени и семејно насилство на Владата и предлага итни мерки за заштита на жените и децата жртви на семејно насилство во ...
| | веќе видена | слични

Предлага Министерство за труд и социјална политика во соработка со Министерство за здравство да развие протоколи за безбедно сместување на жени жртви на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На актуелни прашања за социјалните мерки што ги донесе Владата на Република Северна Македонија, во рамки на серијата информативни видеосесии „КОВИД-19, прашања ...
| | веќе видена | слични

Писмо за итни препораки за координација на институциите за заштита на жените кои претрпеле семејно насилство во услови на криза и вонредна состојба Здружението ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 247 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 285 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 123 | | | веќе видена

И покрај мирните дневни протести, ноќта ја одбележа насилство и кражби и покрај полицискиот час во повеќето американски градови во обид да се одржи редот по ...
сите 346 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 188 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правила и дозволи за време на полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: