Ангеловска најави дека платите на административците сепак ќе се кратат


Во услови кога работното време на администрацијата е од 08:00 до 14:00 часот и кога вработените одат на работа преку еден ден, министерката за економија, Нина ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Дали ќе има покачување на акцизата на нафтените дериват Министерството за финансии ќе донесе одлука откако ќе направи опсежна анализа. Министерката Нина ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска објаснувајќи го најавеното зголемување на акцизата на гориво за два или три денари нема многу да се осети бидејќи и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прес-конференција на министерката за финансии Нина Ангеловска која ќе ги соопшти најновите промени на мерките на Владата за помошта во еконимијата.
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако се доби сознание дека уредникот на телевизија Канал 5 е позитивен на коронавирус, Зоран Заев и Христијан Мицкоски направија тестови по што се уврди дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членови на Владата имале контакт со претседателот на СДСМ Зоран Заев, кој е тестиран за Ковид19, откако имал контакт со заболено лице. Неговите резултати се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осумдесет и девет новозаболени и седуммина починати од коронавирус во Македонија во последните 24 часа. Најголем број на заболени има во Скопје, потоа во Штип, ...
сите 596 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 180 | | | веќе видена

Некои од градовите воведоа полициски час откако ноќните демонстрации поради смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис преминаа во насилство и грабежи Шеста ноќ со ред ...
сите 387 | | | веќе видена

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече ...
сите 161 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 120 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 127 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Точно пред три години беше формирана Владата предводена од СДСМ на чие чело застана лидерот на партијата Зоран Заев. Тој денеска на прес-конференција ...
сите 677 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска најави дека платите на административците сепак ќе се кратат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: