Донесена Уредба за начинот на користење на годишните одмори за судската и јавнообвинителската служба


На предлог на Министерството за правда, на 38-та седница, Владата донесе Уредба со законска сила за примена на Законот за судска служба за време на вонредна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Револт меѓу вработените во ЈСП. Со одлука на претпријатието, прекината е мерката за ослободување од работа на лица кои имаат деца до 10 години. На вработените ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Неискористениот дел од годишниот одмор за 2019 (стар одмор) наместо до крајот на јуни, поради вонредната состојба, треба да се искористи до крајот на мај (31 ...
| | веќе видена | слични

Со Уредба од Владата, лицата што се опфатени со мерките од Ковид-19, првиот дел односно две едноподруго работни недели од новиот годишен одмор, за 2020 година, ...
| | веќе видена | слични

Од 4 април стапи на сила Уредба за примена на Законот за работните односи за време на вонредна состојба, а новините се однесуваат на користењето на деновите од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 529 | | | веќе видена

Секој глас за ВМРО-ДПМНЕ е глас за опасност за враќање на режимот, изјави Јагода Шахпаска носителка во ИЕ 3 од СДСМ.„Од одлуката на секој од нас, зависи во ...
сите 460 | | | веќе видена

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР ...
сите 305 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе реализираме изградба на автопатско решение Прилеп-Битола до грчка граница, и продолжување на експресниот пат Прилеп Градско. ...
сите 261 | | | веќе видена

На 15 јули заедно со граѓаните ќе им порачаме на СДСМ и Заев, доста е за сите лаги и лажни ветувања, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, ...
сите 183 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, осудениот на девет години затвор во случајот „Рекет“, го објави писмото во јавност преку својот адвокат Сашо Дуковски кое беше прочитано од ...
сите 148 | | | веќе видена

Заев е единствена жртва на пранкери кој тврди дека знаел дека е сниман, но зборувал како да не знае и го навредува Макрон и ветува затворање на аеродроми ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донесена Уредба за начинот на користење на годишните одмори за судската и јавнообвинителската служба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: