СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА: Оние кои брзат на лекар, ќе бидат пропуштани и за време на полицискиот час


Граѓаните кои имаат итна потреба од лекар, а на сила е полицискиот час, не мора да се јавуваат на телефонскиот број 192, туку веднаш да се упатат во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На актуелни прашања за социјалните мерки што ги донесе Владата на Република Северна Македонија, во рамки на серијата информативни видеосесии „КОВИД-19, прашања ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 12 април 2020 (Inpress) – Граѓаните кои во време на полициски час ќе имаат потреба од итна медицинска помош може да се упатат кон здравствена установа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Викендов важи 61-часовна забрана за движење, но лицата со попреченост можат во сабота и недела од 11:00 до 13:00 часот да бидат надвор, со придружник а во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На каналите на социјалните мрежи за комуникација со граѓаните на теми за справување со последиците од коронавирусот, денеска беше стримувана информативната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во соработка со Министерството за здравство и Фондот за здравствено осигурување е донесена уредба со законска сила во делот на Законот за работни односи што ...
| | веќе видена | слични

Слаба гледноста од страна на граѓаните на денешната видео сесијата на владата на тема „КОВИД-19, прашања и одговори за социјалните мерки“, каде што говорат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска повторно организира онлајн информативна видеосесија „КОВИД-19, прашања и одговори“, овојпат на тема за социјалните мерки и за најчесто ...
| | веќе видена | слични

Грижата за психичкото здравје е исто толку важно како и грижата за физичкото здравје во услови на пандемија со коронавирус, истакнаа гостите во информативната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА: Оние кои брзат на лекар, ќе бидат пропуштани и за време на полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: