Стопанската комора на Македонија бара стриктна примена на законите во врска со употребата на дезинфициенси


Во оваа вонредна состојба мора да се обезбеди стриктна примена на законските одредби во врска со продажбата на биоцидни производи на пазарот (дезинфициенси за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 16. април 2020 (Inpress) – Преземаме мерки со коишто ќе ги ублажиме последиците од пандемијата врз земјоделството и руралниот развој, објави министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението на хемиската индустрија при Стопанската комора на Македонија бара да се укине забраната за извоз на средства за дезинфекција. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владата донесе уредба за продолжување на рокот за плаѓање за државна закупнина за државно земјоделско земјиште за 2019 до 12 ноември 2020 година, односно рокот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ќе ги овозможи сите потребни услови за одржливо земјоделско производство, пласман и ќе одговори на барањата на земјоделците, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични

Засега нема никаков притисок врз сигурноста на храната, но земјоделците се соочуваат со потешкотии во пласманот на земјоделски производи поради пандемијата со ...
| | веќе видена | слични

Водеден нов систем за дозвола на извозЗемјите од Западен Балкан ќе бидат иземени од дозвола за увоз на медицинска опрема од ЕУ кој е воведен на 15 март.- ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По иницијатива на шефот на дипломатијата Никола Димитров, на која се приклучија сите министри за надворешни работи од регионот, Европската комисија започна ...
| | веќе видена | слични

Европската Комисија соопшти дека е донесена одлука рестрикциите за извоз на заштитни маски да не важат повеќе за земјите од Западен Балкан од 26 април, јави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во поликлиниката „Ѓорче Петров“ ќе почне да функционира уште еден пункт за тестирање од корона вирусот, потврди за Фактор, директорот на Здравствен дом Скопје, ...
сите 441 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 5 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 347 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 82 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 288 | | | веќе видена

Пишува : Фејзи Хајдари, аналитичар и сопственик на „Лајм“ „На запад ништо ново“ е наслов на познатата книга. И во Мала Речица, изгледа нема ништо ново. Се ...
сите 124 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 68 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанската комора на Македонија бара стриктна примена на законите во врска со употребата на дезинфициенси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: