Запира извршувањето, ама каматите ќе си течат


3 копии

Донесена е Уредба со законска сила за дополнување на Уредбата со законска сила за примена на Законот за превоз во патниот сообраќај за време на вонредна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата денеска донесе и Уредба со законска сила за примена на Законот за трговија за време на вонредна состојба за поставување на ред и дисциплина при влез и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време кога треба да се покаже солидарност и кога повеќе фирми и граѓани на сметките за донации за Ковид-19 на Министерство за здравство и Влада досега ...
| | веќе видена | слични

На предлог на Министерство за економија, Владата денеска ја донесе Уредбата за примена на одредбите од Законот за минерални суровини. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
7 копии

При вршење на јавниот превоз на патници, за време на траење на вонредната состојба, превозникот во возилото е должен да го организира превозот со задолжително ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Може да има најмногу 50 отсто патници од вкупниот број седишта, не сметајќи го седиштето на возачот. Ова е предвидено со Уредбата за дополнување на Уредбата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 451 | | | веќе видена

Епидемијата на корона вирусот во земјава не стивнува. Само за последните три дена во земјава се регистрирани 540 новозараени граѓани со Ковид-19, додека 409 ...
сите 170 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 409 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор и поранешен премиер Владо Бучковски и политичкиот аналитичар Џелал Незири за „Фокус“ со прогнози за мртва трка на претстојните ...
сите 256 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запира извршувањето, ама каматите ќе си течат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: