ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот - Владата тера пи-ар, функциониерите трошат за вработувања во администрацијата


Факти кои го одбележаа денот: 1. Во ек на пандемија и економска криза, СДСМ во само четири општини ќе потроши 57 милиони за партиски вработувања во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со цел полесно и побрзо надминување на кризата од коронавирусот Владата предводена од СДСМ презема сериозни чекори и мерки за помош на стопанството, за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со цел полесно и побрзо надминување на кризата од коронавирусот Владата предводена од СДСМ презема сериозни чекори и мерки за помош на стопанството, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ не се откажуваат од лагите и деструктивното однесување и во време на сериозна здравствена криза и натаму пласираат лажни вести ...
| | веќе видена | слични

Со пакетот мерки државата спасува 250.000 работни места, им помага на работниците и над 35.000 компании. Со цел надминување на последиците од кризата, Владата ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ продолжува бесрамно да изнесува лаги и невистини пред јавноста во време кога сите се соочуваме со најголемата здравствена и економска криза воопшто. ...
| | веќе видена | слични

Аматеризмот на власта и економската неукост која ја имаат предизвика 140.000 граѓани да останат времено без работа. Над половина од работниците во ...
| | веќе видена | слични

Транспортерите и превозниците на патници се заборавени од владата. Секторот без кој животот не би бил ист, без кој нема да имаме доволно храна, лекови и други ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 379 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 85 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му се обрати на сите вработени во администрацијата, ветувајќи им дека ќе бидат соодветно платени за нивната ...
сите 213 | | | веќе видена

Родителите на децата со цистична фиброза се лечат во Центарот за цистична фиброза кој е во рамки на Детската болница Козле, поточно во Институтот за белодробни ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот - Владата тера пи-ар, функциониерите трошат за вработувања во администрацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: