Владиниот PR повторно го изигнорира министерот за внатрешни работи Наќе Чулев а Нухиу не го смета за заменик


Владата од денеска започна со нов тренд на PR, односно почна да реализира информативни видеосесии „КОВИД-19, прашања и одговори“, поврзани со актуелната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целодневниот полициски час за време на викендот ја вжештил телефонската линија 192. Од МВР велат дека поголем број од повиците не биле поврзани со работата на ...
| | веќе видена | слични

СОС линиите за пријавување насилство, МВР и Центарот за социјална работа (ЦСР), како и граѓанските организации и нивните линии за помош и поддршка да работат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Националната мрежа против насилство врз жени и семејно насилство на Владата и предлага итни мерки за заштита на жените и децата жртви на семејно насилство во ...
| | веќе видена | слични

Предлага Министерство за труд и социјална политика во соработка со Министерство за здравство да развие протоколи за безбедно сместување на жени жртви на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На актуелни прашања за социјалните мерки што ги донесе Владата на Република Северна Македонија, во рамки на серијата информативни видеосесии „КОВИД-19, прашања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Писмо за итни препораки за координација на институциите за заштита на жените кои претрпеле семејно насилство во услови на криза и вонредна состојба Здружението ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 12 април 2020 (Inpress) – Граѓаните кои во време на полициски час ќе имаат потреба од итна медицинска помош може да се упатат кон здравствена установа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Викендов важи 61-часовна забрана за движење, но лицата со попреченост можат во сабота и недела од 11:00 до 13:00 часот да бидат надвор, со придружник а во ...
| | веќе видена | слични

До: Претседателот на Владата на Р.Македонија, Оливер Спасовски Главниот координативен кризен штаб Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владиниот PR повторно го изигнорира министерот за внатрешни работи Наќе Чулев а Нухиу не го смета за заменик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: