Нова рекордна бројка починати во државата Њујорк, но состојбата се стабилизира


Американската сојузна држава Њујорк го забележа новиот рекорден борј починати од коронавирусот во последните 24 часа со 779 смртни исходи, но напредувањето на ...
| | веќе видена | слични

Њујорк во моментов е епицентар на пандемијата на коронавирусот во Америка, каде бројот на заразени и починати од Ковид 19 се зголемува од час во час. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бројот на починати од коронавирусот вчера во САД надмина 25 илјади, двојно повеќе во однос на претходниот ден, во периодот кога властите расправаат како да ја ...
| | веќе видена | слични

Бројот на лица кои починаа како последица на коронавирусот во САД вчера надмина 25.000, што е двојно повеќе од пред една недела, иако официјалните лица ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број на починати во САД од коронавирусот денеска надмина 25.000 со што за една недела се удвои. Соединетите Американски Држави кои се на третото место ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Гувернерот на Њујорк денеска изјави дека „најлошото помина“ во неговата држава, дури иако бројот на смртни случаи поради коронавирус таму надмина 10.000. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 280 | | | веќе видена

Заев знаел и кој е иноваторот и кој е купувачот со државни пари. Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во сомнежи за криминал, а тој да е чесен. Погледнете ...
сите 355 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 456 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Заев и Филипче ниту тестираа, ниту вакцинираат, народот е оставен сам на себе, наместо во сопствената држава се вакцинира во соседството. Од почетокот на ...
сите 400 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова рекордна бројка починати во државата Њујорк, но состојбата се стабилизира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: