Оздравени од Ковид-19 две лица од Штип кои се лекуваа во домашни услови


По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во изминатото деноноќие направени се 660 теста. Преку ИЈЗ –468 , преку Ветеринарен ф-тет – 21, Авицена –22 , Биотек – 23 и Филип Втори (Жан Митрев) – 126. ...
| | веќе видена | слични

 Министерот за здравство го објави најновото соопштение со деталната состојба на корона вирус во земјава. Според соопштението на Венко Филипче, состојбата е ...
| | веќе видена | слични

Според најновите информации кои ги изнесе Министерството за здравство во врска со состојбата со коронавирусот во Македонија, има еден нов смртен случај и 107 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Епидемијата е под контрола, сите новозаразени се со лесна клиничка слика, изјави попладнево Венко Филипче, министерот за здравство.Точно се знаат контактите и ...
сите 598 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 221 | | | веќе видена

Некои од градовите воведоа полициски час откако ноќните демонстрации поради смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис преминаа во насилство и грабежи Шеста ноќ со ред ...
сите 387 | | | веќе видена

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече ...
сите 168 | | | веќе видена

Состаноците и партиските активности се одржуваат согласно сите мерки за заштита, соопштија од СДСМ, откако нивни членови објавија дека се позитивни на ...
сите 188 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оздравени од Ковид-19 две лица од Штип кои се лекуваа во домашни услови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: