Во Белгија повеќе лица си заминуваат од болниците, отколку што доаѓаат


Во последните 24 часа, бројот на лица кои ги напуштаат болниците во Белгија го надмина бројот на нови кои се примени. Според белгиското Министерство за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени вкупно 2.109.734 лица. Од нив починати се 137.066, а оздравеле 526.786 луѓе. – ...
| | веќе видена | слични

Во Шпанија денес се регистрирани 551 смртни случаи од коронавирусот, па бројот на жртвите со тоа се искачи на 19,130. Земјата тоне во се поголема криза, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Дури 289 нови случаи на инфекција со коронавирус во Босна и Херцеговина беа потврдени во саботата од страна на јавните здравствени институции на Федерацијата ...
сите 736 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 376 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 216 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Белгија повеќе лица си заминуваат од болниците, отколку што доаѓаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: