ЈСП го прилагоди возниот ред според продолжениот полициски час


13 копии

ЈСП соопшти дека утре (17 април) јавниот превоз ќе сообраќа во две смени, од 5 до 9 часот, па од 13 до 16 часот, но, по неделен возен ред. Пример за преглед, ...
| | веќе видена | слични

Утре јавниот превоз во Скопје ќе сообраќа во две смени, од 5 до 9 часот, па од 13 до 16 часот, но по неделен возен ред, соопштија од ЈСП. Останатиот распоред, ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 12 април 2020 (Inpress) – Граѓаните кои во време на полициски час ќе имаат потреба од итна медицинска помош може да се упатат кон здравствена установа, ...
| | веќе видена | слични

Владата вети дека ќе обезбеди превоз за здравствените работници кои за време на полицискиот час мораат да одат на работа. Но, постапија селективно, па голем ...
| | веќе видена | слични

Откако дополнителната заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска на вчерашната владина он-лајн дебата истакна дека во едно возило треба да се ...
| | веќе видена | слични

Медиумите синоќа ја објавија веста дека од денеска е забрането повеќе од три лица да се возат во автомобил, што беше соопштена од дополнителната министерка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 511 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 65 | | | веќе видена

Повторно се зголемува бројот на нови позитивни на Ковид - 19 во Македонија. Во земјава, Скопје со 239 активни случаи е град со најголем број заразени. На ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈСП го прилагоди возниот ред според продолжениот полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: