Македонија: Бројот на заразени 617, излекуван 35 пациент, починати 29 лица


На Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје почина едно лице од Куманово на возраст од 73 години. Во својот стан во Кавадарци е пронајдено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со денешните 11 регистрирани случаи, вкупната бројка на заболени од коронавирусот во Прилеп е веќе трицифрена и достигна 100 инфицирани лица, а досега има и ...
| | веќе видена | слични

Во старските домови низ Македонија досега се регистрирани два случаи на заразени корисници со коронавирус, во Битола и во Куманово, а во моментов нема ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вкупно 974 случаи на коронавирус до вчера се регистрирани во Македонија. Согласно последните официјални бројки во текот на вчерашниот ден потврдени се нови 66 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Последниот биланс кој вчера го објави Министерството за здравство во врска со состојбата со коронавирусот во Македонија вели дека кај нас имаше евидентиран ...
| | веќе видена | слични

Едно починато лице и 66 новозаразени е денешниот биланс на Министерството за здравство во врска со Ковид состојбата во земјава. Од здравство информираат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 542 | | | веќе видена

Здравствениот систем е во грч во борбата со пандемијата на Ковид-19. Деноноќно медицисниот персонал се бори со болеста, за секој пациент, за секој човечки ...
сите 322 | | | веќе видена

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во општина Лозово каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага преку своите советници да бара ...
сите 470 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Гордана Силјановска-Давкова, носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 1 на вчерашната дебата на ТВ 24 со Никола Димитров, носител на листата на ...
сите 225 | | | веќе видена

Квалитетната инфраструктура е многу значајна за економски раст и развој и е едно од клучните барања како на бизнисот, така и на граѓаните, рече премиерот ...
сите 88 | | | веќе видена

„Последно СДСМ во 4 ИЕ има победено 2002 година и да има одредени соработки кои се случувале со Струмица, но надлежните судски органи треба да се произнесат. ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија: Бројот на заразени 617, излекуван 35 пациент, починати 29 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: