СКАНДАЛ на инфективното одделение во Охрид: Пациент од Струшко со симптоми на Ковид-19 бил оставен да чека пред врата


Уште еден, нов скандал го тресе инфективното одделение на охридската општа болница откако пациент со знаци на корпна вирус вчера попладне не бил ...
| | веќе видена | слични

Пет дена се чекало на тестот на заболениот 47 годишен пациент во битолската болница, за кој резултатот дека е позитивен, стигнал доцна синоќа. Пациентот за тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тројца доктори од Клиниката за пуломолгија се заразени со корона вирусот со што бројот на заболени во оваа клиника достигна седум, потврди за Телма директор на ...
| | веќе видена | слични

Нови 43 заразени од коронавирус се регистрирани во изминатото деноноќие во Куманово, потврдуваат од Центарот за јавно здравје Куманово. Според директорот Ариф ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 294 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 562 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 504 | | | веќе видена

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 439 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 344 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 215 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКАНДАЛ на инфективното одделение во Охрид: Пациент од Струшко со симптоми на Ковид-19 бил оставен да чека пред врата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: