Мисајловски: Во екот на најголемата здравствена криза, само во четири општини за партиски вработувања СДСМ ќе потроши скоро 57 милиони денари!


Во текот на вчерашниот ден излезе информација дека 15.000 луѓе биле отпуштени од работа од угостителскиот сектор. Стопанството едвај дише, малите и средните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повиците за ригорозно штедење очигледно не стигаат до ушите на власта, а обемот на работа „се зголемува“ само и единствено во општините и институциите под ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1.Неспособноста на власта во справување со корона вирусот ја забетонираа Македонија на дното на листата на земји во закрепнување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ПАРТИСКИТЕ ВРАБОТУВАЊЕ ВО ЕЛЕКТРАНИ НА МАКЕДОНИЈА „ВРОДИЈА СО ПЛОД”Неспособноста е главна карактеристика на актуелното раководство на Државните Електрани на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со Ковид 19 – корона вирусот општина Ѓорче Петров ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Во ек на пандемија и економска криза, СДСМ во само четири општини ќе потроши 57 милиони за партиски вработувања во ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ овјавува факти кои, според нив, го одбележаа денот:1.Во ек на пандемија и економска криза, СДСМ во само четири општини ќе потроши 57 милиони за ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Во екот на најголемата здравствена криза, само во четири општини за партиски вработувања СДСМ ќе потроши скоро 57 милиони денари!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: