Пазете се од лошите Самарјани


Што би се добило доколку Советот за безбедност сега расправа за кризава со пандемијата? Се плашам дека огрoмен дел од земјите би го впериле прстот во Кина како ...
| | веќе видена | слични

На Италијанците, пишува Ла Република, им се нудат по 200 евра преку мобилната апликација Ватсап, за преку Твитер, Фејсбук или Инстаграм да објават видео под ...
| | веќе видена | слични

Руските граѓани во Италија им нудат на Италијанците пари да се снимаат како им се заблагодаруваат на Русија и нивниот претседател Владимир Путин за помошта во ...
| | веќе видена | слични

Случаите со коронавирус во Турција доцнеа, но штом започнаа, тие пораснаа побрзо отколку на кое било друго место во светот. Се стравува дека Турција би можело ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелската разузнавачка агенција одигра голема улога во набавката на медицинска опрема и информации потребни за справување со пандемијата. Кога израелскиот ...
| | веќе видена | слични

Бројките се застрашувачки. Низ целиот свет, бројот на пријавени потврдени случаи на коронавирус е поголем со секој ден. Според следењето што го извршува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германските форензичари со својата опрема пристигнаа денеска во опожарената тетовска модуларна болница во која загинаа 14 луѓе, а 12 пациенти се повредени. Тие ...
сите 687 | | | веќе видена

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 80 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 237 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пазете се од лошите Самарјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: