Невладини организации бараат превентивни мерки за спречување на ширењето на епидемијата со Ковид-19 во Шуто Оризари


По најновите случувања во општината Шуто Оризари, односно откако беше дијагностицирано лице позитивно на Ковид-19, три семејства со повеќе членови се ставени ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово на денешната седница побара од Комисија за заразни болести и Владата да достави епидемиолошка проценка на ...
| | веќе видена | слични

Еден тон млеко и млечни производи, над 3 тони прехранбени продукти им подели на лицата од социјален ризик, невладината организација „Банка за храна“ во ...
| | веќе видена | слични

Струмица на 27 февруари ја донесе првата одлука за спречување на ширењето на коронавирусот во градот, а како општина секојдневно работиме на тоа, вели за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Општина Маврово и Ростуше попладнево заврши распределбата на хуманитарна помош за семејствата кои се во потешка социо-економска положба. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Волонтери на Црвен крст Кавадарци, како дел од мобилните услужни тимови на организацијата, вршат достава на пакети со храна, хигиенски производи и лекови за ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот штаб за заштита и спасување, по одржаната 31 седница, до Владата достави барање да ја издвои Општина Куманово од рамката на општите мерки на Влада, ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Монтенегро донираше пакети со прехранбени производи и средства за хигиена, наменети за 200 социјално загрозени домаќинства од Гостивар. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Црвениот крст на Република Македонија заради состојбата со вирусот „Ковид-19“, со цел да обезбеди помош за граѓаните на кои таа им е најпотребна, организира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 353 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на ...
сите 327 | | | веќе видена

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 206 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 75 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невладини организации бараат превентивни мерки за спречување на ширењето на епидемијата со Ковид-19 во Шуто Оризари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: