Донација од Министерството за внатрешни работи за три здравствени установи

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
| | веќе видена | слични

Групата „Штип арт активисти“ спроведоа нова акција во Штип, поставувајќи супер-херои низ градот со порака „Биди супер-херој, почитувај ги мерките за заштита!“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Gulf Oil донира 3 милиони денари во финансиски и материјални ресурси на располагање на државните институции во борбата против ковид-19.Компанијата денес ја ...
| | веќе видена | слични

Одлуката да се работи во услови на државен карантин, која вклучува работа од дванаесет часа во целосна заштитна опрема, мора да биде поткрепена со силна желба ...
| | веќе видена | слични

Сè поголем е бројот на ракометари и ракометарки кои се вклучуваат во битката со коронавирусот како медицински персонал или во дел од органите за безбедност на ...
| | веќе видена | слични

 Секоја чест на истрајноста, пожртвуваноста и пред сѐ изборот да работат една ваква хумана професија. Тие се нашите херои. Министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

„Ова се моите колеги од првата борбена линија со Ковид-19. Чувајте се, грижете се за себе и почитувајте ги протоколите – тие се гаранција за вашата безбедност ...
| | веќе видена | слични

Училишниот психолог Гордана Несторовска од Скопје, која изминатите две недели била пациентка во ГОБ ,,8 Септември“ со симптоми на КОВИД 19, им се заблагодари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 546 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 65 | | | веќе видена

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
сите 121 | | | веќе видена

Артан Груби од ДУИ за Канал 5 изјави дека скоро сите политички партии се согласуваат изборите да се одржат на 5 јули. – На лидерските средби кај претседателот ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донација од Министерството за внатрешни работи за три здравствени установи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: