Триесет дена притвор за насилниците од Штип кои претепаа девојка

Во Основниот суд Кавадарци денеска се одржа главна расправа, а се донесе и пресуда за сторено кривично дело – разбојништво. Судењето беше реализирано целосно ...
| | веќе видена | слични

За по Велгиденските празници пред судот ќе бидат изведени двајцата штипјани што претепаа 21-годишна девојка и тоа го снимија на видео што го виде целата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалицијата “Сите за правично судење” ги повика надлежните служби, вклучувајќи ги судовите, Судскиот совет, Министерството за правда, Управата за извршување на ...
| | веќе видена | слични

Од Коалицијата “Сите за правично судење” изразуваат загриженост поради случајот на починат притвореник кој бил инфициран со КОВИД-19 . Од оваа невладина ги ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ја донесе Уредбата со законска сила за примената на Законот за извршување на санкциите за време на вонредна состојба, согласно која се одлага ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пописот што го подготвуваат СДСМ и ДУИ ќе биде попис единствено на две партии, а не попис на сите граѓани и Република Македонија како статистичка операција, ...
сите 359 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста се појави како нов генерален секретар на Владата и објави фотографии од својот прв јавен настан. Потпретседателот на СДСМ ...
сите 33 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Триесет дена притвор за насилниците од Штип кои претепаа девојка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: