Починатиот маж во Кавадарци бил албански државјанин и работел во градежништво

Починатиот 44 годишен маж кој бил позитивен на коронавирус бил градежен работник од Албанија кој престојувал во Кавадарци во изнајмен стан каде што живеел сам. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Маж на возраст од педесетина години претпладнево е пронајден мртов во неговиот дом во Ромското Маало во Кочани. Починатиот живеел сам, а случајот во полиција ...
| | веќе видена | слични

Пронајден e мртов маж во Кочани, a се испитуваат причините за смртта. Станува збор за маж на возраст од педесетина години. Тој претпладнево е пронајден мртов ...
| | веќе видена | слични

Бројот на лица во самоизолација во Кавадарци од 12 се зголеми на 23, откако пред пет дена во изнајмен дел од куќа беше пронајден мртов 44-годишен маж, за кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шеесетгодишен скопјанец во четвртокот си го одзел животот, а обдукцијата покажала дека е позитивен на новиот тип коронавирус 19, пренесе телевизијата Алфа . ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 524 | | | веќе видена

Министерството за здравство во соработка со Центарот за јавно здравје Скопје, под асистенција на Министерството за внатрешни работи, денеска ќе направи акција ...
сите 504 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 271 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 80 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Починатиот маж во Кавадарци бил албански државјанин и работел во градежништво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: