Со Уредба Владата го одложи извршувањето на казна затвор за лица осудени до три години


Одложување на извршувањето на упатните акти за извршување на казната затвор на лица осудени до три години и тоа до 1 септември 2020 година, освен за предметите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Владата на Република Северна Македонија, донесе Уредба со законска сила за исплата на авторски хонорари за лица ангажирани во органите на државната власт ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата на вчерашната седница донесе Уредба со законска сила со која се ослободуваат од ДДВ донациите во солидарниот фонд за справување со последиците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 41-ва седница донесе заклучок да достави предлог до Претседателот на Република Северна Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на денешната 41-ва седница донесе заклучок да достави предлог до Претседателот на Република Северна Македонија со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на својата 40-та седница одржана вчера, согласно Заклучокот од 33-та владина седница одржана на 2 април, донесе нов Заклучок со кој се задолжуваат сите ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец непријатно бил изненаден откако отишол во банка да ги подигне парите што му ги уплатил роднина во странство, но не можел да ги земе затоа што има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 261 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 212 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 307 | | | веќе видена

Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
сите 170 | | | веќе видена

Славниот Грег Попович не остана нем на целиот хаос кој се случува ширум САД и остро го нападна претседателот на државата, Доналд Трамп. Цела Америка е на нозе ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со Уредба Владата го одложи извршувањето на казна затвор за лица осудени до три години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: