Четиричлено семејство од Берово патувало со автомобил за време на полициски час

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Битолското основно јавно обвинителство поднесе предлози за казни за двајца битолчани кои ги злоупотребиле своите дозволи за движење за време на полициски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство Битола денеска до Основниот суд Битола поднесе пет предлози за издавање на казнени налози, сите поради сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Струшкото обвинителство покрена постапка против четири лица за непочитување заради „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија", соопштија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе казнени налози против 22 лица обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопското обвинителство денеска поднесе казнени налози против 22 лица поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. „Обвинетите, во ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите, во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пропаднат и фалсификуван попис ќе значи залуден трошок за граѓаните и одговорност за Зоран Заев, затоа е потребно повлекување на законот и целосен консензус. ...
сите 507 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 340 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Гази Баба одговараше на новинарски прашање. Едно од нив беше поставено за случајот „Монструм“ во кој имаше завршни зборови од ...
сите 128 | | | веќе видена

Албанската министерка за здравство Огерта Манастирлиу најави дека според договорот со „Фајзер“, повеќе од 40 илјади дози од анти-ковид вакцината ќе пристигнат ...
сите 640 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 221 | | | веќе видена

„Судскиот процес ќе се одржи во Сенатот на САД и ќе се гласа дали ќе биде осуден претседателот“, рече лидерот на демократите во Сенатот, Чак Шумер. Трамп е ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четиричлено семејство од Берово патувало со автомобил за време на полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: