Четиричлено семејство од Берово патувало со автомобил за време на полициски час

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Битолското основно јавно обвинителство поднесе предлози за казни за двајца битолчани кои ги злоупотребиле своите дозволи за движење за време на полициски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство Битола денеска до Основниот суд Битола поднесе пет предлози за издавање на казнени налози, сите поради сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Струшкото обвинителство покрена постапка против четири лица за непочитување заради „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија", соопштија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе казнени налози против 22 лица обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопското обвинителство денеска поднесе казнени налози против 22 лица поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. „Обвинетите, во ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите, во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четиричлено семејство од Берово патувало со автомобил за време на полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: