Кои се земјите во светот без заразени од КОВИД-19: Северна Кореја без ниту еден случај, 509 лица во карантин


Северна Кореја тврди дека нема потврдени случаи на КОВИД-19. Продолжува тестирањето на граѓаните за вирусот, а повеќе од 500 лица се во карантин, според ...
| | веќе видена | слични

За разлика од неа, останатите земји имаат по неколку илјади заразени. Глобалната пандемија на коронавирусот се шири низ светот. Ги зафатила и земјите од Јужна ...
| | веќе видена | слични

Група од 22 истражувачи напишале отворено писмо во кое бараат „брза и радикална акција“ на шведската влада во борбата против коронавирусот. Тие упатија апел за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група од 22 истражувачи објави писмо во кое се бара брза и радикална акција на шведската влада за да се спречи понатамошното ширење на Ковид-19 во земјата и ...
| | веќе видена | слични

Глобалната пандемија на коронавирусот се шири низ целиот свет. Погодени се и од земјите во Јужна Америка, од кои Парагвај најдобро се носи, со најмалку ...
| | веќе видена | слични

Случаите со коронавирус во Турција доцнеа, но штом започнаа, тие пораснаа побрзо отколку на кое било друго место во светот. Се стравува дека Турција би можело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромна е бројката на хоспитализирани пациенти кои се лекуваат од Ковид-19. Во болниците ширум земјава, моментов има 412 зафатени болнички легла. На Клиниката ...
сите 474 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 540 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 426 | | | веќе видена

Најновото аудио од „Обнова на режимот“ е разговор помеѓу Гордана Јанкуловска и Антонио Милошоски. Разговараат за двата авиони што слетале со патници и како да ...
сите 102 | | | веќе видена

Ги повикувам граѓаните масовно да излезат на гласање, да не се плашат за своето здравје затоа што ние се погриживме да ги снабдиме сите избирачки одбори со ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се земјите во светот без заразени од КОВИД-19: Северна Кореја без ниту еден случај, 509 лица во карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: