Османи од Липково: Локалните кризни штабови се првата линија на одбрана во руралните места

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово на денешната седница побара од Комисија за заразни болести и Владата да достави епидемиолошка проценка на ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на општинскиот штаб за заштита и спасување, градоначалникот на Гевгелија, Сашо Поцков, изрази задоволство и благодарност до граѓаните кои ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа на територијата на Општина Охрид влегле повеќе од 300 моторни возила со регистарски таблички од други општини, соопштија вчера од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општинскиот кризен штаб на Општина Свети Николе на денешниот состанок информираше дека за време на продолжениот викенд за Велигденските празници сите ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот штаб за заштита и спасување, по одржаната 31 седница, до Владата достави барање да ја издвои Општина Куманово од рамката на општите мерки на Влада, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на денешната прес-конференција информираше за заклучоците донесени на денешната осма седница на Општинскиот штаб ...
| | веќе видена | слични

Во Делчево се состана Општинскиот Кризен штаб кој позитивно ги оцени досегашните преземени мерки за справување со вирусот КОВИД-19. Со цел понатамошно успешно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 226 | | | веќе видена

Откако беа затворени на 13 март поради состојбата со коронавирусот, кафулињата и рестораните од денеска повторно почнуваат со работа. Отворени за гости ќе ...
сите 143 | | | веќе видена

Лошото менаџирање со кризата и погрешните проценки, воедно, кога и какви мерки треба да се преземат, ќе допринесе до крајот на годината, буџетската дупка да ...
сите 135 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 194 | | | веќе видена

На гробиштата во дојранското село Сретеново денеска беше погребана Емилија Динева, жената која подари живот за тројца по својата смрт, а тој потег на нејзиното ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи од Липково: Локалните кризни штабови се првата линија на одбрана во руралните места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: